1 O çok iyi, ya siz?

O çok iyi, ya siz?

0

 
Üsküdar konakları yetmedi, o şimdi sarayda oturuyor ! Orada da daire filan değil, üç katli özel villa yaptırdı. Ya siz ? Sınıf atlayıp daha geniş bir yere taşınabildiniz mi ?

Üstelik mahkeme kararlarına göre burası resmen kaçak yapı. Ama “ben mahkeme kararı filan dinlemem, orası bitecek ve ben oturacağım” dedi. Ya siz ? İşinize gelmeyen mahkeme kararını elinizin tersi ile itebiliyor musunuz ?

O saray güya Başbakanlık binasının ihtiyaca cevap veremediği nedeniyle yapılmıştı. Başbakanlık aynı yerde kaldı ama kendisi geçip oraya kuruldu. Ya siz ? Yoksa hâlâ başınızı sokacak bir ev sahibi olamadınız, hâlâ kiraya mı talim ediyorsunuz ?

Oğlan daha çok genç ama, bir gemicikle basladı, şimdi filo sahibi. Hem de navlunu devletten alıyor, mal bulma derdi de yok. Ya siz ? Sıfırdan başlayıp kendinize bir iş kurabildiniz mi ?

Yalnızca sıfırlayamayıp gayrımenkule yatırdığı miktarı alsak, bu bir asgari ücretlinin 5.000 yılda kazanacağı maaş kadar, yani hali vakti yerinde. Ya siz ? Çarşıya pazara gönlünüz rahat çıkabiliyor musunuz ?

İki oğlan, ikisi de askerlikten yırttı. Yersen ! Ya siz ? Çocuğunuzu askere yollarken içiniz rahat mı ?

Laf çocuklardan açılmışken, size İmam Hatip diyor. Ama kendi çocuklarının hepsi yabancı ülke tahsilli. Ya siz ? Sınav üstüne sınavlarla boğuşmadan parayi bastırıp rahata kavuşabiliyor musunuz ?

Dostlarını da unutmadi o. Şu “havuzculara” bir göz atın, hepsi eski mahalle veya dava arkadaşları… Hepsi de milyarder oldu. Hepsi de milyarlarca kredi aldı, hatta sonuncusuna devlet güvencesi bile verildi. Ya siz ? Yoksa hâlâ kredi kartı borçları ile mi uğraşıyorsunuz ?

Gizli ödenek kontrolünü “resmi evrakta sahtecilikten” mahkum olmuş eski dostuna verdi, şimdi o sağ biz selamet… Milyar dolarlardan bahsediyoruz… Ya siz ? Açıktan çocuğunuza bile rahatça harçlık verebiliyor musunuz ?

“Başörtülü kardesim” miş! “Barış süreci”, “sıfır sorun” muş. Yolsuzluklar meydana çıkınca « darbe girişimi » imiş. Adam malı götürdü, Güney-Doğu’da yarın ne olacağı meçhul; Türkiye’yi ıskalamış, kendinden başka derdi yok, biz hâlâ bir tarafinin kili olmaya çalısıyoruz.

Biz salak yerine konmaktan hoşlanıyor muyuz ne ?

İbrahim Çakıroğlu, 4 Kasım 2014

 

 

yorum

Yorumlar kapalı.