1 Beceriksiz misiniz? Hain mi?

Beceriksiz misiniz? Hain mi?

1

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı koltuğunda oturan Efgan Ala adlı kişi;
“Güneydoğu’da alan hâkimiyeti maalesef PKK’ya geçti” dedi!

Başbakan Baş Danışmanı Etyen Mahçupyan, mahcup olmadan;
“Evet. Bölgede kamu düzeni artık PKK’nın elindedir” diye Bakanı doğruladı!

Devlet görevlisi ve Türk Milletine karşı sorumluluk taşıyan bu ikilinin, ikinci cümleleri şöyle olmalıydı; “Türk Milletinden özür diliyorum ve istifa ediyorum!”
Kendi ağızlarından, kendi beceriksizliklerini itiraf eden, Türk Milletine saygısı olan devlet görevlisinin yapması gereken bu idi!
İstifa olmadığına ve gerçek ortada net olarak durduğuna göre, bunlara ikinci şıkkı sormak gerekir; “Sizler hain misiniz?”

Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Aktürk;
“İlçe şu an açık bir cezaevi gibi. Market ihtiyacının karşılanması çok zor oldu.
İlçe girişi Türkiye’nin en tehlikeli noktasıdır. Helikopter ulaşımı bile aksamaktadır. Burada devlet bitti, hapiste gibiyiz” diyerek bu düşüncelerini Facebook hesabı üzerinden yakınları ile paylaştı.

Gazeteci dostum Sebahattin Önkibar’a, bir yakını aracılığıyla İstanbul’dan postaya verdirdiği mektupta bir Yüzbaşı şunları söylüyor;
“Sebahattin Bey, kahırla yazıyorum, Hakkâri, PKK’ya terk edilmiştir.
Hakkâri esnafı, örgüt baskısıyla Askere Polise mal satmamaktadır.
Yoğun güvenlik önlemleri alınmadan sokağa çıkamıyoruz! Bize verilen, aman örgütle karşı karşıya girmeyin, aman onları tahrik etmeyin emridir…”

Sizlere bu tarz yüzlerce örnek verebilirim, hem de isim ve yer belirterek.
Yıllardır yazıyoruz, söylüyoruz;
“Ey Hükümet, yanlış yapıyorsunuz. Elinde silah olan adamla müzakere yapamazsınız. Türkiye’nin başına bela açarsınız. Çözüm Süreci, ülkenin temeline konan dinamittir. Bölgede PKK kendi mahkemelerini kurdu, vergi topluyor.
PKK Gençlik yapılanması YPG yol kesiyor, adam kaçırıyor, insan öldürüyor” dedik.

Siz ise Erdoğan ve AKP Hükümeti sürekli olarak, “Çözüm Sürecine mutlaka devam edeceğiz” dediniz.
Geldiğimiz noktada, TC Devletinin Beytüşşebap Cumhuriyet Savcısının söyledikleri, bir parça sorumluluk bilinci, bir parça vatan sevgisi olan insanı kahreder!
Cumhuriyet Savcısı “Burada devlet bitti, hapiste gibiyiz” diyor!
Bu feryat, sizin sağır kulaklarınızda, kör vicdanlarınızda hissedilmedi mi?

Ya size ne demeli Özel Paşa!
Türk Ordusunun Şerefli bir Yüzbaşısının dedikleri, sizi ilgilendirmiyor mu?
Yüzbaşı’nın “Hakkâri PKK’ya terk edilmiştir” sözü için ne diyeceksiniz?
Yüzbaşı, kendi vatanımızda işgalci durumuna düşürülmenin acısıyla, çoluk çocuğuna yiyecek bulmakta zorlandığını söylüyor!
Türk Ordusunun Komutanı olarak, siz nasıl rahat uyuyabiliyorsunuz?

Cumhuriyet Savcısı ile Yüzbaşının söyledikleri ve daha binlercesi belge ve delilleriyle, Türkiye Cumhuriyetini 13 senedir yönetmekte olan herkese
YÜCE DİVAN’ da ve Türk Milletinin vicdanında sorulacaktır.

Eyy Türkiye’yi yöneten AKP’ liler;
Siz beceriksiz misiniz, yoksa hain misiniz? Hangisisiniz? Siz Türk Milletinin düşmanı mısınız?
İster beceriksiz olun, ister hain olun, ülkemize daha fazla zarar vermeden derhal istifa edin ve seçime gidin. Hiç olmazsa bunu becerin.
İlerde “Keşke seçime gidebilseydik” demeyin!

Not; Hem AKP Hükümetinin, hem de Özel Paşanın şu an hemen ne yapacaklarını ben çok iyi biliyorum. İkisi birden, yazılanları araştıracaklarına, yaşanan rezaleti düzelteceklerine, benimle ilgili yeni davalar açmaya koşacaklardır. Aman çabuk koşun. Yalnız şunu iyi bilin ki, o mahkemelerde yazılı olarak yapılan savunmalar, ileride Türk Gençleri tarafından okunacak ve kimler bu aziz memlekete nasıl ihanet etmişler, tüm gerçekleri öğrenecekler!
Üzüldüğüm şudur; Böyle devam ederseniz sadece sizler değil, sizlerin günahı olmayan çocuklarınız da sokağa çıkamayacak…

Sağlık ve başarı dileklerimle
Rifat Serdaroğlu , 05 Kasım 2014

 

yorum

Yorumlar1 Yorum

  1. GÜNAYDIN İYİ GÜNLER İYİ İŞLER BU HALE GETİREN İÇ VE DIŞ GÜÇLERDİR. TÜRKİYEYİ BÖLÜP PARÇALAMAK PARSELLEMEKTİR. SEÇİMDE OLSA YİNE HIRSIZLIKLAN KAZANACAKLAR HİÇ FARKETMİYECEK. 13 SENEDE TÜRKİYEYİ NE HALE GETİRDİLER TAYYİP TAYFASI MECLİSE HEP PKKLILARI DAĞDAN İNDİRİP MİLLETVEKİLİ YAPMADILARMI. BAHÇELİ ABDGÜL CUMHURBAŞKANI YAPMADIMI. TÜRBANI DESTEKLEMEDİMİ. ÜLKÜCÜLERİ YOKEDEN AKPYİ KORUYAN KOLLAYAN BAHÇELİ DEĞİLMİYDİ. TC VE ANDIMIZ KALDIRILIRKEN BİNLERCE MEHMETCİKLERİMİZE İFTİRA ATIP BALYOZ SAKAL POYRAZ LAFLARI EDİP YALAN CDİLER TOPRAKLARA SİLAHLARI DÖŞEYİP BİNLERCE MEHMETCİKLERİMİZE FETO TARAFINDAN TUZAKLAR KURULMADIMI. HAPİSLERE ATILMADILARMI.BAHÇELİ NE ZAMAN GİDİP MEHMETCİKLERİMİZİ HAPİSHANELERDE ZİYARET ETTİ SORARIM SİZE. DENİZ BAYKALA VE MHP MİLLETVEKİLLERİNE SANTAJ KASETLERİ DÜZENLEMEDİLERMİ. ATATÜRKÜN KAPATTIĞI KİLİSELERİ AÇILMADIMI DAHA İLK SEÇİME GELİR GELMEZ 6 DAHA PAPAZLARI TÜRKİYEYE SOKMADILARMI. GÜNEYDOĞUYA İNCİLLER DAĞITILMADIMI. BANKALARIMIZI KAFİR VE ARAPLARA AÇILMADIMI. HİDROELEKTRİK SANTRALLERİNİ İSRAİLLERE TOPRAKLARIMIZI ONLARA SATILMADIMI. KENELERİ TÜRKİYEYE KİM GETİRDİ İSRAİLLİLER GETİRMEDİMİ GAYE ÇİFTÇİLERİMİZİ ÖLDÜRMEK TÜRKLÜĞÜ YOK ETMEK İÇİN PLANLAR DEĞİLMİ. TAYYİP TAYFASININ TÜRK BAYRAKLARIMIZI YERE İNDİRMEDİLERMİ AYAKLAR ALTINA ALINMADIMI. PKK YI ÜLKEMİZE DAĞITMADI. PEŞMERGELERİN RAHATÇA ÜLKEMİZDEN GELMESİ BUNLAR BİR İHANETLİK SÖZCÜKLERİ DEĞİLMİ. AKİL ADAMLARI ÇOĞALTTILAR. İLİM BİLİM ÖĞRENMEDEN SANATÇILARI AKİL ADAM OLARAK YAPMAK KİMİN AKLINA GELİR. ORHAN GENCEBAYIN BİNLERCE YOLSUZLUĞU AKLAMAK İÇİN BOŞUNA AKİL ADAM OLMADI. SANAT SANAT İÇİN DEĞİL. SANAT TOPLUM İÇİNDİR. O YÜZDEN TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ YİNE MUSTAFA KEMAL ATATÜRK GİBİ BİRİNİN GELİP TÜRKİYEMİZİ 2. TÜRKİYE CUMHURİYETİ KURULMASI İÇİN ÇAPALAR SARFETMELİYİZ. TÜM SAHTEKARLARI ZALİMLERİ MÜŞRİKLERİ MÜNAFIKLARI TOPLAYIP YARGILAMALIYIZ. TÜRKİYE DÜZENİNİ YENİDEN KURMALIYIZ. SEVGİ VE SAYGILARIMLA. İYİ CUMALAR.