1 Tarihe Not Düşün

Tarihe Not Düşün

0

Aşağıdaki “Suç Duyurusu Dilekçesini” bugün Çeşme Cumhuriyet Başsavcılığına teslim ettim. Dilekçem, 2015/1617 Muhabere numarası ile Ankara’ya gönderildi. Sonucunu dikkatle takip edeceğiz.

Türk Milletinin tümünün can güvenliğinden sorumlu bu üç “Devlet Memuru” Türk Yargısına mutlaka hesap vermelidir. Türkiye Cumhuriyeti bir Hukuk Devletidir. Görevini yapmayan her memur cezasını çekecektir.

Anayasamızın 137. Maddesi “Kanunsuz Emir” konusunu düzenler.

Eğer bu üç Devlet Memuru siyasiler tarafından engellendiklerini söylüyorlarsa, bunu yazılı olarak açıklamaları gerekir. O zaman Türk Yargısı, onları engelleyenlerin de üzerine gidecektir…

Sizlerden ricam, lütfen sizler de bulunduğunuz yerdeki Cumhuriyet Savcılıklarına müracaat edin. Elbette ki helal süt emmiş, mesleğinin hakkını veren, Cumhuriyete gönülden bağlı bir Cumhuriyet Savcısı bulunacaktır.

Hadi lütfen sizler de tarihe bir not düşün…

Sağlık ve başarı dileklerimle 24 Aralık 2015

Rifat Serdaroğlu

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA-ÇEŞME
(Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına Gönderilmek Üzere)

Müşteki: Rifat Serdaroğlu TC Kimlik; …………
Adres: ……… İzmir

Şüpheliler:
1) Orgeneral Hulusi Akar- Genelkurmay Başkanı
2) Hakan Fidan-Milli İstihbarat Teşkilâtı Müsteşarı
3) M. Celalettin Lekesiz- Emniyet Genel Müdürü

Suç: Anayasa ve Yasalarda kendilerine verilen görevleri yapmayarak, yüzlerce Güvenlik Görevlimizin ve yüzlerce vatandaşımızın ölümüne-yaralanmalarına sebep olmak, binlerce evin oturulamaz hale gelmesine, vatandaşlarımızın sağlık ve eğitim haklarından yararlanmalarını engellemek.

Suç Tarihi: 7 Haziran 2015 tarihinden günümüze kadar.

Açıklamalar:
Bu üç şahıs TC Devletinin güvenlikle ilgili en üst düzey memurlarıdır.
Ülkemizin şehirleri, ilçeleri, mahalleleri PKK Terör örgütü militanları tarafından “BOMBA DEPOSU” haline getirilirken, ülkemize uzun namlulu 80 BİN ağır silah sokulup dağıtımı yapılırken, engelleme-yakalama-suçluları adalete teslim etme görevlerini yapmamışlardır.

Bahse konu bomba ve silahların Türkiye’ye sokuldukları bizzat bu kişilerin bazısının katıldığı, diğerlerinin de bildiği Oslo ve İmralı görüşmelerinde tutulan zabıtlarda mevcuttur. Bu zabıtlar tüm basın tarafından açıklanmış ve bu kişiler tarafından yalanlanmamıştır. Ayrıca şu an yaşadığımız savaş ortamı, askeri tanklarımızın mahallelerde terör örgütü tarafından yapılan hendekleri toplarla yıkması, her gün şehit vermeye devam etmemiz bu gerçeği kanıtlamaktadır.

Bu üç Kamu Görevlisi, görevlerini yapmalarının Hükümet tarafından engellendiğini iddia ediyorlarsa, Hükümeti uyardıkları yazılı belgeleri ve Hükümetten aldıkları yazılı emirleri, Türk Milleti ile paylaşmak zorundadırlar.

Bu üç Kamu Görevlisi makamları gereği, “Ölüm Emri” verebilecek, TC Devletinin Askerini-Polisini-İstihbarat Elemanlarını ölüme gönderecek yetkilere sahiptirler. Aynı zamanda sadece Başbakan’a hesap verecekleri ödenek kullanabilirler.
Bu üç Kamu Görevlisinin bulundukları görevler, ihmale- görmezden gelmeye asla tahammülü olmayan hassas makamlardır.

Deliller:
Terör örgütü ile yapılan ve basında yer alan OSLO ve İMRALI zabıtları.
7 Haziran 2015 tarihinden bu güne kadar ki yayımlanan tüm gazeteler.
Yaşadığımız ve yaşamakta olduğumuz feci durum.

Hukuki Nedenler:
Anayasamızın, Türk Ceza Kanunumuzun, Devlet Memurları Kanununun ilgili maddeleri.

Sonuç ve İstem:
Yukarıda açıklandığı üzere, şüpheliler hakkında Kamu Davası açılması ve cezalandırılmalarının sağlanmasına karar verilmesini saygıyla talep ederim.
23 Aralık 2015

Müşteki:
Rifat Serdaroğlu

 

yorum

Yorumlar kapalı.