1 Erdoğan: ‘CHP Pisliktir! Demokrasi dedik pişman olduk!’

Erdoğan: ‘CHP Pisliktir! Demokrasi dedik pişman olduk!’

0
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Manisa’nın Salihli ilçesinde konuştu. Ana muhalefet partisi CHP’ye yüklenmek isteyen Erdoğan bir ara ‘CHP pisliktir’ sözünü kullandı.
 
Hurriyet.com.tr’den alınan bilgilere göre Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:
 
‘CHP PİSLİKTİR’
 
CHP’ye de gönül verenlere sesleniyorum. Gelin bizimle olun. Şimdi gelirken helikopterden indim. Oradaki kanalın halini gördüm. Allah aşkına şu kanal Salihli’ye yakışıyor mu? Peki belediye ne iş yapıyor? Belediye niye bunu temizlemiyor? Onun için çok çalışacağız. Ben belediyeciliğim, CHP pisliktir bunu böyle bilin. CHP kirliliktir bunu böyle bilin. İstanbul’u da ben böyle devraldım. Çöp dağlarından devraldım. Susuz devraldım. 
 
Şimdi de aynı oyun oynanıyor. Birilerinin faiz lobisinde, bakın Salihli’de de bu lobilere dikkat edin. Tefecilerin oyununa gelmeyin. Bunlar sülük, sülük. Gerçekten işlevi çok önemli olan bir varlıktır. Ama bunlar sülük gibi değil, sülük kirli kanları emer. Bunlar ise faydalı olanı, kime vatandaşıma, onu emip alıyorlar. 
DEMOKRASİ DEDİK PİŞMAN OLDUK 
 
HSYK da yetkilerini farklı kullanmaya başladı. HSYK başsavcının açıklamasından sonra kalkıyor Danıştay’ı baskıya alıyor. Anayasanın 138. Maddesini çiğnediler.
 
‘BİR YANLIŞ YAPTIK’
 
Bir yanlış yaptık. Nedir o yanlış? HSYK onu da yargılayan denetleyen mekanizma vardı. Biz dedik ki, demokrasinin gereğini yapalım. Adalet Bakanlığı’ndaki bu yetkiyi kalktık devrettik. Orada yanlış yapmışız. Eğer şu anda anayasayı değiştirecek bir güce sahip olduğumuz anda bu değişikliği yapmak durumundayız. Herkes denetlenecek, bu beyler denetlenmeyecek, demek ki olmuyor böyle bu iş. Bu beylerin de denetlenmesi gerekiyor.
 
Sen kimin savcısısın? Sen iddia makamısın. Kim adına? Millet adına. Sen nasıl masum insanlar hakkında dosya düzenler, yalan yanlış dosyaları medyaya sızdırarak o insanları gölgelemeye kalkarsın? Böyle bir yetki olamaz. Şurada 11 gün içinde bu ülkenin zararı 120 milyar dolar. Kim verecek bunun hesabını? Soruyorum. Onun için ekranları başındaki milletime sesleniyorum. 30 Mart bir milattır. Bu hesabı millet soracak.

http://www.halkhaber.tv/haber-3183

yorum

Yorumlar kapalı.