1 CHP nin ABD Gezisi

CHP nin ABD Gezisi

0

CHP Başkanı Kılıçdaroğlu ve ekibinin Washington DC ziyareti son yıllarin en önemli ve tarihi bir olayını gerçekleştirdi.

CHP başkanı ve ekibi Washington DC de çok yetekli, genç ve dinamik parti örgütü temsilcisi Yurter Özcan ve ekibinin organizasyonu ile, “Daughters of the Revolution Hall” da Amerikalı politik isimler ve AMERİKA’DAKİ TÜRK DİASPORASINI temsil eden özgün bir grupla tarihi bir buluşma yapti. Türk Diasporasını’ nın baş aktörleri olan akademisyenler, iş insanları , öğrenciler, sivil toplum örgütleri temsilcileri ile biraraya gelirken CHP’nin bu organizasyonu, değerli gazeteci Yilmaz Polat’in yazdığı gibi adeta bir “CHP Mitingi” havasında oldu. Özgün düşünce kuruluşu Brookings’ de yapilan Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasi, entellektuellere CHP’nin vizyonunu anlatti.

CHP, belli aralıklarda duzenli yapacağı ziyaretler ile Amerika’da sağlıklı entegre ortamı yaratarak CHP DIASPORASI’nı gerçekleştirmeyi hedefliyor. Ben kendi adıma CHP’ nin Washington DC çıkartmasını son derece tarihi ve önemli buluyorum. Oraya giderek CHP’nin parti politikası, iç ve diş politikada nelerdir ne değildir öğrenmeye çalıştık. Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibi ‘Halkın partisi’ olduklarının altını çizerek, iç politikada son derece akilci, adil, eşitlikçi, mantıklı çözümler üretmeye çalışıyorlar. Diş politikayı AKP nin tam aksine daha dengeli ve barışci bir zemine oturtacaklarını söylüyorlar. Tabii ki onlar için şu anda en önemlisi önümüzdeki 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimleri büyük şehirlerde (halkın istediği adaylar ile) MUTLAK kazanmak ve AKP gibi anti-laik bir bataklıktan kurtarmak..

Ayşegül Yılmaz Diri

 

yorum

Yorumlar kapalı.