1 TEHLİKENİN FARKINDA MISINIZ?

TEHLİKENİN FARKINDA MISINIZ?

0

Sayın yetmez AMA evetçiler, ikinci cumhuriyetçiler, liboşlar, ben bilmem liderim bilirciler ve sair kerameti kendinden menkuller,

Herhalde iktidar partisi milletvekillerinin bu cahiliye devri kıvamındaki SON SÜRÜM “kız ile erkek öğrenciye ayrı eğitim” söylemi, sizlerin o balmumuyla tıkalı kulaklarınızı dahi tırmalayabilmiştir nihai tahlilde!..

Sizler, ki yıllarca Bekir Coşkun’u acımasızca eleştirdiniz, ona “köylü” dediniz, sırf ulusalcı ve saf bir Kemalist diye… Keza Yılmaz Özdil; gıyabında cinsel ilişkiye girmediğiniz bir tek kulağının arkası kaldı, ne faşistliğini bıraktınız adamın, ne de şovenliğini… Her zaman bir 10’uncu köy bulmayı beceren Emin Çölaşan’a dinazor dediniz, hep aynı plağı okuyor diye laf soktunuz, heyhat sizin yatacak yeriniz yoktu… Peki ya zavallı Mustafa Balbay? Adamcağızın yıllarca, hem de sanık dahi değilken tutuklu yargılanarak hapislerde tutulmasını tıpkı mezarlığın önünden geçerken korkusundan ıslık çalan gece seyyahı misali görmezden gelmediniz mi?

Apo’yu överken Atatürk’e sövdünüz, bunun adına İKİNCİ CUMHURİYET dediniz, şah iken şahbaz ettiniz… Ülke yıllardır karış karış pazarlanır, vergisini halkın ödediği kurumlar tek tek sanki babalarının malıymışcasına BABALAR GİBİ satılırken topyekün alkış tuttunuz… Size ‘ne pahasına olursa olsun’ PAHADA AĞIR BİR BEDELDİR, altından kalkamazsınız diyenlere, canlı bir ekonominin nimetlerini anlatmaya kalktınız… Ama ailesine, evine ekmek götüremediği için gururundan intihar edenler, maşallah hiç gözünüze ilişmedi… Oysa o yıllarca KÜÇÜMSEYİP de yerden yere vurduğunuz AVAM(!) GAZETECİ TAKIMI, tehlikeyi ilk kokladıkları günden beri DOĞRULARI SÖYLEDİLER, ne sizin gibi korkup kuyruklarını kıstırarak hep en güçlüye biat ettiler, ne de her devrin adamı oldular… Eeee, ne oldu? HAKLI ÇIKTILAR, DEĞİL Mİ? … Ve evet, şimdiyse sıranın nereye geldiği belli iken malumun ilamına lüzum görmüyorum.

Peki cici beyler, burnundan kıl aldırmaz zarif hanımlar, izninizle soruyorum: Aslında sizleri içlerine hapsetmiş olduklarını zat-ı alileriniz hariç herkesin anladığı o kocaman, sırça köşklerinizde hayali kahramanınız gelip al yanaktan öpene dek uyumaya devam mı edeceksiniz? Yoksa, bıçak iliğe dayanmış, kemiği zorlar halde iken bugün o ÇAĞDIŞI ilan ettiğiniz, lakin tarihi de adı da CUMHURİYET’e denk olan meşum gazetenin aylar boyu üşenmeden her gün manşetinden verdiği gibi ifade edersek:

ARTIK TEHLIKENİN FARKINDA MISINIZ?

Vagabondum Ergo Sum

 

yorum

Yorumlar kapalı.