1 İçimizi Kararttınız

İçimizi Kararttınız

0

Filozof Bergamus, dünyaya gelişimizle ilgili olarak şunu söyler;
“Dünya güzel bir yer olsaydı gelirken ağlamazdık, yaşarken temiz kalabilseydik giderken yıkanmazdık!”

Kişisel olarak hepimizin kendi boyumuza göre dertlerimiz, sıkıntılarımız var.

Hem bu problemleri çözmek hem görevlerimizi yerine getirmek hem de misafir olarak geldiğimiz bu dünyadan ve Allah’ın bizlere bahşettiği nimetlerinden yaralanıp bize yazılan ömrü tamamlamaya gayret ediyoruz. Bizden daha eğitimli- daha çalışkan- daha barışçı evlâtlar yetiştirip, torunlarımızdan emanet aldığımız bu yerküreyi daha yaşanabilir bir yer olarak çocuklarımıza devredip, iyi ve faydalı insanlar olarak anılmayı umut etmek istiyoruz!

Ülke olarak da aynı duyguları yaşamak istiyoruz.
Bize babalarımızdan devredilen Türkiye Cumhuriyetini daha özgür, daha demokrat, daha zengin, daha medeni, daha barışçıl bir ülke olarak çocuklarımıza devretmek istiyoruz!
Bizler yani bugün yaşı elli üstü olan nesiller, maalesef bunu başaramadık.
En azından şu ana kadar böyle görünüyor.

Ülke olarak ise tarihimizin en sıkıntılı dönemini yaşıyoruz.
14 yıldır Türkiye’yi tek başına yöneten AKP iktidarı ve onun tek sahibi Erdoğan başımıza yıllarca temizleyemeyeceğimiz dertleri sardılar!

Her şey “İktidarı” henüz milletvekili bile olmadan “Oval Odada” arayan Erdoğan’ın, 22 ülkenin sınırlarını değiştirecek, milyonlarca Müslümanı canından-ırzından-yurdundan edecek BOP adlı projeye eşbaşkan olmasıyla başladı. İlk düğme yanlış iliklenmişti…

  • AKP ve Erdoğan, eşbaşkan oldukları proje gereği kendilerine bitme noktasında devredilen terörü tekrar diriltmek için ellerinden geleni yaptılar.
  • Öcalan’ı-Kandili-Barzani’yi Türk Devletinin muhatabı yaptılar.
  • PKK Narko-Terör örgütü militanlarının ilçelerimize-mahallelerimize yerleşip, kilometrelerce barikat-tünel yapmalarına, ülkemizin bomba ve silah deposu haline getirilmesine bilerek izin verdiler.

Ne uğruna? Üç beş fazla oy alıp, koltuklarını korumak uğruna!
Bugün her şehidimizin, her yaralanan Asker-Polis-Korucumuzun sebebi ve sorumlusu Erdoğan ve AKP Hükümetleridir.

Cemaat denen illegal yapıyı devlete Erdoğan ve AKP soktu.

Türk Ordusunun Komuta Heyetine kumpas kuranlar, Genelkurmay Başkanını “teröristbaşı” diye zindana atanlar ve Öcalan ile masaya oturanlar, Barzani ile “sıra gecesi” düzenleyip eğlenenler de Erdoğan ve AKP’dir.

Dış Politikada, konuşabileceğimiz tek komşu bırakmayan ve herkesle kavga eden de, “Halife” olma hevesindeki Erdoğan ve AKP’dir.

Cumhuriyet Tarihimiz boyunca yapılan borcun 3 katından fazlasını geçekleştirip, Türk Milletinin %75’ini borç sarmalına sokan, Cumhuriyetin tüm eserlerini 67 milyar dolara satıp, IMF’ ye olan 23,5 milyar dolarlık borcu ödemekle övünen Erdoğan ve AKP’dir.

Hırsızları-rüşvetçileri-Deniz Fenercileri- Rıza Beyleri-Ofer’leri-Yasin El-Kadı’ları hep bunlar korudular. Ne kendileri ne de çocukları gelişmiş ülkelere, tutuklanma korkusuyla gidemez hale geldiler…

Değerli Okurlar;
Bu çirkinlikler, bu zavallılıklar, bu ihanetler Türk Milleti olarak içimizi kararttı!
Allah, Türk Milletinin için karartanların, dünyalarını ve ahiretlerini de karartsın, inşallah!

 

Rifat Serdaroğlu, 09 Nisan 2016

 

 

yorum

Yorumlar kapalı.