1 Dilinizi mi Yuttunuz?

Dilinizi mi Yuttunuz?

0

Hayırlar olsun Reis’im?

Siz bizim her şeyimize karışırdınız. Ne oldu size böyle?

Kaç çocuk yapacağımızı, nasıl giyineceğimizi, kadın-erkek eşitliğinin yaradılışa ters olduğunu, içki içmeyip yerine üzüm yememiz gerektiğini, balenin belden aşağı bir iş olduğunu, siyasetçilerin devletten çalmayıp başkasından çalarsa bunun “yolsuzluk” olmayacağını, Türkiye’de artık Anayasa’nın rafa kalktığını ve kendi kendimize “Yarı Başkanlık Sistemine geçtiğimizi”, Bilal oğlanın koca-koca gemilerinin “gemicik” olduğunu, nasıl sıfırlama yapıldığını ve daha nicelerini hep sizden öğrendik…

17/25 Aralık 2016 Hırsızlık-Yolsuzluk-Rüşvet olayları patlayıp, pislikler ortaya dökülünce, Reza Zarrab adlı yardımseveriniz de tutuklanmıştı.

Siz o zaman Reza Zarrab için aynen şunları söylemiştiniz;

“Altın ihracatı yapan biridir. Ülke ekonomisine katkısı olduğunu biliyorum. Hayırsever biridir. Bu tür hayır işlerine girdiğini de biliyorum, ortada yolsuzluk yoktur, milletin malına devletin malına yönelik bir şey var mı?”

Şimdi sizin bu hayırsever işadamınız Amerika’da tutuklandı.
Amerikalı Savcı 21 sayfalık öyle bir iddianame hazırlamış ki bırakın okuyanı, iddianameye dokunan kudurur! Savcı sizin dört Bakanınızı, onların çocuklarını parayla-rüşvetle maymuna çeviren yardımseveriniz için 75 yıl ceza istemiş!

Reis’im, siz dostlarınızı özellikle yardımsever dostlarınızı asla yarı yolda bırakmazsınız. Bunu Yasin El-Kadı’ya kefil olduğunuzu televizyondan ilan ederek göstermiştiniz.

Reza Zarrab’ın başına gelen felaketten sonra bu konuda hiç konuşmadınız!
Hâlbuki onu hep korumuş, takdir etmiştiniz!
Hatta onu içeri tıkan Savcıları-Polis Müdürlerini darmadağın etmiş ve meslekten attırmıştınız. Reza hapisten çıktıktan sonra onu damadınızın televizyonuna çıkartmıştınız. Hatta arkasına fon olarak büyük bir Türk Bayrağı koymuşlardı! Ekonomiden sorumlu Bakan gibi havalı-havalı konuşuyordu!

Hepimiz merak içindeyiz! Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
Ne bizlere bir şey söylediniz, ne Reza ’ya ne Ebru Yengeye bir geçmiş olsun telefonu ettiniz!
Eşbaşkanınız Obama’ya bu konuda bir mektup yazıp, bu çocuğa da kefil olduğunuzu söyleyecek misiniz?
Ya da CNN Internasyonal televizyonuna çıkıp, tüm dünyaya bu olayın da montaj ve bizim kalkınmamızdan rahatsız olan üst akılların işi olduğunu anlatacak mısınız?

Lütfen ya siz bir şeyler deyin ya da Först leydi Emine yengemiz bizlere anlatsın.
Bu olay ve benzerleri 90 yıllık enkazın içinde var mıydı?

Anlat be Reis’im, dilinizi mi yuttunuz…
Rifat Serdaroğlu, 25 Mart 2016

 

yorum

Yorumlar kapalı.