1 ABD nin en etkin 50 Türk’ü nerede?

ABD nin en etkin 50 Türk’ü nerede?

0

Geçenlerde ABD de yayımlanan bir dergi ABD nin en etkin 50 Türk’ünü seçti.

Göğüsümüz kabardı tabii, nihayet bizim de dünyanın her yerinde, özellikle ABD gibi önemli bir ülkesinde başarılı olmuş, gerek finansal, gerek bilimsel olarak, gerekse de toplumda saygın bir yere yükselmiş, birçok ABD linin bile gıpta ettiği pozisyonlara gelmis insanlarımız var! Hepsine tekrar tekrar tebrikler.

Her Türk gibi biz de ‘Dağ Başını Duman Almış’ diye marşa başlayıp, bu 50 Türk’ün dünyanın her tarafında yankılanacak sesini şimdiden duyar gibi olmuştuk:

Bu Gök, Deniz Nerede Var
Nerede Bu Dağlar Taşlar
Bu Ağaçlar Güzel Kuşlar
Yürüyelim Arkadaşlar

Sesimizi Yer, Gök, Su Dinlesin
Sert Adımlarla Her Yer İnlesin

Dağlar Taşlar Güzel Kuşlar
Ya Bu İnsanlar İnsanlar
Güneş Ufuktan Bir Gün Doğar
Yürüyelim Arkadaşlar

Sesimizi Yer, Gök, Su Dinlesin
Sert Adımlarla Her Yer İnlesin

Her Yer İnlesin!

Heyhat!…. Bugun 24 Nisan 2014… Ermeniler sözde soykırım söylemlerini gene sokaklara, medyaya, Facebook ve Twitter’a taşıdılar.. Ermeni olan her  şahıs, ister ünlü Kim Kardashian olsun, ister köşedeki bakkal Agop olsun, hepsi bir ağızdan kendi hikayelerini tek taraflı olarak anlatıp propaganda yapıyorlar, gerçekleri iyi bilmeyen ABD halkını desinformasyon ile doldurup kendi taraflarına çekmek istiyorlar.

Durun hele, bizim de var ünlülerimiz! Şimdi onlar bir başlayacak, bak nasıl Türk tarafının da bir hikayesi olduğunu dünyaya yayacaklar!

Bekliyoruz…  Hala bekliyoruz….

Ses ettiler de biz mi duyamadık?

Bu arada 50 tanınmış Türk’ün arasında ismi geçmeyen vatanseverler sokaklara döküldü, gençlerimiz konsolosluklar önünde bütün gece nöbet tutup Ermenilerin taşkınlık yapmalarını önlediler.. Kutluyoruz onları!

nobet24nisan

İyi de, nerede bizim meşhurlar? Dr. Mehmet Öz? Muhtar Kent? Cenk Uygur? Hamdi Ulukaya? Daha niceleri?

Sizler değil miydiniz daha yeni ödüllendirilen, bu toplumun ileri gelenleri?

Bakın, Kim Kardashian’dan örnek alın… Siz onun kalçalarınla dalga geçiyorsunuz, ama o ki Ermenistan’ın haritada yerini bile zor gösterir herhalde, hemen tweet’lere başlamış bile.. Kökenini unutmamış. Kültürünü unutmamış.. Soyunun geldiği yeri unutmamiş ve genlerini inkar etmiyor! Ermeni olmakla övünüyor, Ermeni’lerin tek taraflı tezini dünyaya yayıyor… Siz? Daha Türk Kahvesine bile Yunan Kahvesi derseniz TV programınızda; asırlardır Türklerin icad ettiğini Larousse dahil heryer tescillemişken siz yoğurdu utanmadan Greek Yogurt diye pazarlarsanız, yüzünüz kızarmıyor mu ‘En etkin 50 Türk’ ler olarak anılmanıza?

(Bu arada gerçekten çabalayan birkaç kişi varsa tenzih ederiz. Ancak bizim kulağımıza gelmedi).

Sizlere sesleniyorum ünlü Türkler! Bu vatan için ne yaptınız, ne yapmayı düşünüyorsunuz?

 

Editör

 


 

yorum

Yorumlar kapalı.