1 CEMAATE ABD’DE ‘İMAM’ OPERASYONU!

CEMAATE ABD’DE ‘İMAM’ OPERASYONU!

0

CEMAATE ABD’DE ‘İMAM’ OPERASYONU!

Gülen cemaatine karşı ABD’de düzenlenen hem protestolar hem de açılan davalar sonuç vermeye başladı… ABD göçmenlik bürosu ABD genelinde başlattığı bir operasyonla cemaatin Türkiye’den ‘İMAM’ statüsünde getirdiği 80 kadar kişiyi sınır dışı etti, kapıda giriş için bekleyenlerin de vizelerini iptal etti.

Göçmenlik bürosunun sınırdışı gerekçesi ise oldukça ilginç. Vize işlemlerinde yalan beyanda bulunmak, yani imam olmadığı halde ‘İMAM’ statüsünde vize almak ve ABD’ye gelmek. Bir diğer suçlama ise ABD’de anayasaya aykırı bir şekilde örgütlenmek…

ABD göçmenlik servisinin başlattığı bu operasyon cemaatin yaptığı tüm vize ve green card işlemlerine de yansıyacak gibi görünüyor. Türkiye’den cemaat aracılığı ile ABD’ye getirilen ve getirilecek öğretmenler de aynı operasyonun içerisine dahil edilebilir.

Bir de not düşelim. Tayyip Erdoğan’ın bir ABD ziyareti sırasında Türkiye’den 150 milyon dolar ile fonladığı cemaatin Washington DC’de açtığı cami de imamsız kaldı… Operasyonun ilk ayağı bu caminin imamlarına yönelik oldu.

 

 

yorum

Yorumlar kapalı.